CPES Parasol

Termin: 01.03.2019 - 31.03.2019
Miejsce: ul. Rakowicka 10, Kraków

Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej PARASOL poszukuje wolontariuszy do Programu Rakowicka 10.

Nieprzerwanie od 2005 roku realizujemy Program Rakowicka 10, skierowany do dzieci i młodzieży spędzającej czas na ulicy. Wykorzystując metodę streetworkingu docieramy do miejsc spotkań odbiorców, by w dobrze im znanym środowisku zdiagnozować ich rzeczywiste potrzeby. Dzięki relacji z pozytywnym dorosłym uczą się ufać innym oraz nabywają kompetencje użyteczne w życiu codziennym. To pozwala im na poprawę funkcjonowania w środowisku społecznym.

Dołącz do zespołu, w którym wychodzimy do ludzi, towarzyszymy, motywujemy do zmian i odpowiedzialnie ich wspieramy, szanując godność każdego człowieka.

Wolontariuszu, gdzie jesteś?

Jeśli chcesz poznać jak działa pionierska w Polsce organizacja zajmująca się streetworkingiem (pracą podwórkową) i zyskać doświadczenie we współpracy z dziećmi i młodzieżą, dołącz do zespołu PARASOLa! Zapraszamy na wolontariat w terenie jako streetworker/ka. Obowiązki? - współpraca z dziećmi i młodzieżą z Programu Rakowicka 10 przy wsparciu doświadczonych pracowników.

Wymagania?

długoterminowe zaangażowanie (minimum 6 miesięcy), jeden dzień w tygodniu (5 h); mile widziane wykształcenie kierunkowe (lub w trakcie): pedagogika, psychologia, praca socjalna, socjologia, nauki o rodzinie lub podobne; mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami.

Korzyści?

poznasz metodologię współpracy z dziećmi i młodzieżą opartą na szacunku, podmiotowości i akceptacji; sprawdzisz się w działaniu i zyskasz rozwojową informację zwrotną; podniesiesz swoje kompetencje zawodowe dzięki uczestnictwu w bezpłatnych szkoleniach; wzbogacisz swoje CV o doświadczenie w znanej organizacji.

Aplikujesz?

Zgłoszenia, w tym CV i list motywacyjny, prosimy wysyłać na adres j.kulas@parasol.org.pl 

Data opublikowania: 11.03.2019
Osoba publikująca: Katarzyna Ornacka