W przestrzeni życia i działania seniorów

Termin: 12.10.2018
Miejsce: Dom Pomocy Społecznej w Krakowie
Organizator: Instytut Socjologii

Życie studentek i studentów pracy socjalnej to nie tylko wykłady i ćwiczenia, ale też... wycieczki. A właściwie wizyty studyjne, dzięki którym mogą przyjrzeć się z bliska różnym placówkom, w którym świadczona jest pomoc i osobiście podpytać praktyków o blaski i cienie pracy z ludźmi.

W piątek 12 października nasze studentki (i jeden student) odwiedziły Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kluzeka 6, który powstał w latach 70. jako Dom Seniora Naftowca. Po prezentacji zatrudnionej tam pracownicy socjalnej na własne oczy miały szansę przekonać się o warunkach, jakie 90 swoim mieszkańcom zapewnia placówka."Zwiedziły" między innymi pokój jedno i dwuosobowy, jadalnię, świetlicę, palarnię i salę do rehabilitacji, gdzie spotkały niemal 100-letnią (!) mieszkankę. W ręce wpadła im też wydawana przez seniorów gazetka "Całkiem Nowe Wieści", w której informują się o aktualnych wydarzeniach ze świata i dzielą opiniami na różne tematy.

Kolejna wizyta studyjna już za dwa tygodnie!

I fotki w załączeniu. Tam gdzie jest zdjęcie tablicy ogłoszeniowej, to są harmonogramy, grafiki zajęć itd. Tam gdzie są dziwne bibelotki, to są drobiazgi wykonywane przez mieszkańców, które następnie sprzedają na jarmarkach i zarabiają w ten sposób na dodatkowe potrzeby, wycieczki itd.

Pozdrawiam, Anna Cioch, studentka I roku pracy socjalnej

Data opublikowania: 26.10.2018
Osoba publikująca: Katarzyna Ornacka